Я хочу поділитися інформацією про останні тенденції на ринках освіти та праці майбутнього. Звіт Всесвітнього економічного форуму “Майбутнє робочих місць 2023” прогнозує зміну кількості робочих місць на 23% протягом наступних п’яти років під впливом впровадження технологій, “зеленого” переходу та макроекономічних умов. Глобальні трансформації, зумовлені цифровими технологіями, особливо штучним інтелектом, переформатовують галузі та створюють нові можливості у сферах охорони здоров’я, екології, споживчих товарів та енергетики.
Як генеральний директор, я шукаю дорожню карту, засновану на практичних дослідженнях, щоб орієнтуватися у викликах і використовувати можливості, які надають ці зміни. Вибір правильного шляху не лише обіцяє більше процвітання, але й сприяє загальному добробуту. Визнання трансформаційної сили хороших робочих місць з їхнім потенціалом розвивати навички, стабілізувати доходи та сприяти почуттю досягнення успіху має вирішальне значення для короткострокового економічного зростання та довгострокового суспільного прогресу.
Мінливий характер праці вимагає безперервної освіти і навчання, що підкреслює необхідність доступу до можливостей навчання в будь-якому віці. Хоча рання освіта залишається пріоритетом, все більше уваги приділяється забезпеченню безперервної освіти для старших учнів і робочої сили, з акцентом на технологічні навички та інновації для тих, кому 45 років і більше. Освіта стає невід’ємною частиною особистісного розвитку, подібно до фізичного тренування для розуму в усіх вікових групах. Майбутнє освіти пов’язане з озброєнням як молоді, так і старших людей новими навичками і знаннями, визнаючи постійні зміни в нашому житті.